Seydişehir’de imaret kültürü yaşatılıyor

Her gün 400 haneye umut olan Seydişehir Belediyesi Aşevi, yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla hayırsever vatandaşların kurban bağışını kabul etmeye başladı.
Seydişehir’de imaret kültürü yaşatılıyor

Her gün 400 haneye umut olan Seydişehir Belediyesi Aşevi, yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla hayırsever vatandaşların kurban bağışını kabul etmeye başladı. Seydişehir Belediyesi’nin öz bütçesi ve hayırseverlerin katkılarıyla Seydişehir’de önemli bir sosyal yardım merkezi haline gelen Seydişehir Belediyesi Aşevi, yılın 12 ayı yardıma ve bakıma muhtaç, kimsesiz ve yoksul ailelere sıcak yemek vermeye devam ediyor.  Yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla da kurban bağışı yardımlarını kabul etmeye başlayan Seydişehir Belediyesi Aşevi’ne yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar yardımlarını, Seydişehir Belediyesi web sitesinde, resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanan anlaşmalı bankaların iban numarasıyla yardımda bulunabilecekler. Ayni yardımlar ise Seydişehir Belediyesi Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde bulunan Aşevi’ne yapılabilecektir.

‘HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ’

Osmanlı’dan günümüze sosyal devlet anlayışının en güzel örneklerinden biri olan imaret kültürünü yaşattıklarını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “İyilikte ilham olan imaret kültürümüzü yaşatarak her gün 400 ailemize 2 öğün 3 çeşit yemeği yardıma muhtaç, yaşlı, yoksul ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evine kadar ulaştırıyoruz. Belediyemizin öz bütçesinin yanında hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle her geçen gün daha da güçlenen aşevimize, bu kurban bayramında da her gönüle bir hisse diyerek hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz” dedi.