‘Türkiye’de darbeler dönemi sona erdi’

Derbent Eğitime Destek Platformu Temsilcisi Avukat Mustafa Acar, 104 emekli amiralin, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan bir bildiri yayınlamasına tepki gösterdi.
‘Türkiye’de darbeler dönemi sona erdi’

Derbent Eğitime Destek Platformu Temsilcisi Avukat Mustafa Acar, 104 emekli amiralin, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan bir bildiri yayınlamasına tepki gösterdi. Acar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyetinde darbeler dönemi sona ermiştir. Türkiye, çağdaş medeniyet yolunda hızla ilerlemektedir. Bu ülkeyi sürekli darbeler ve kardeş kavgaları içerisinde tutup geliştirmeyen, dışardan aldıkları emirlerin dışına çıkmayan zihniyetin önü kapanmıştır. Milletimiz gözünü açmıştır” dedi.

‘BİLDİRİDE ÜSTÜ KAPALI TEHDİT VARDIR’

Acar, “Bildiride üstü kapalı tehdit vardır. Bir yerlere ya da birilerine mesaj verme çabası vardır. 15 Temmuz’a atıf vardır. Atatürk’ü bugüne kadar kendi menfi emellerini icra edebilmek için kalkan yapanlar artık bunu başaramayacaktır. Türk Milleti kimin Atatürk’ün izinden gittiğini, kimin Atatürk’ü kendi çıkarları için payanda yaptığını gayet iyi anlamaktadır. Millet kendi iradesini seçimler ile ortaya koymaktadır. Bu iradenin üstünde bir irade yoktur. Bu idareyi beğenmeyenler kendi partilerini kurup halkın karşısına çıkıp fikirlerini anlatıp oy isteyebilirler. Ancak bu zihniyet halkın kendisine ne diyeceğini bildiği için buna cesareti yoktur. Sürekli halkı ve halkın seçtikleri yöneticileri darbe ile korkutmak ve sindirmek istemektedirler” şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

Bildirinin suç unsurları içerdiğini de sözlerine ekleyen Acar, “Bu konuda gerekli suç duyuruları yapılacaktır. Türk Milleti artık kendisine tepeden bakan, darbeler ile bu millete had bildiren, tehdit eden bu zihniyete geçit vermeyecektir. Biz Derbent Eğitime Destek Platformu olarak bu konuda Milletimizin yanındayız” dedi.