FİYASKO

Torku Konyaspor çok zor bir dönemden geçiyor. Şampiyonluk hedefi ile başlanan lig, bu sezon tam anlamıyla bir fiyasko oldu. Doğru söz bu bence 'Fiyasko'!

Daha lig başlamadan şampiyon ilan edilen takımın son durumu ortada...

Şimdilerde herkes eleştiriyor Torku Konyaspor'u. Fatura hemen hocaya, futbolculara, yönetime kesiliyor; ancak Konyalının bu takım için ne yaptığından ya da ne yapmadığından bahsedilmiyor.

Sezon başı kaç kombine satıldı? (Çok komik rakamlar)

 

Maçlarını Konya'da kaç futbolsever takip etti? (Birkaç bin kişiyi bulabilirsek seviniyoruz)

Geçen sene başlatılan SMS kampanyasında kaç lira gelir elde edildi? (Toplam borcun yüzde 2’si mi ne ) Torku Konyaspor kaç adet forma sattı? (Tabi bu ürünlerin satın alınabileceği bir store mağazası varsa!)

 

Yani bir Konyalı olarak üzerimize düşeni yaptık mı acaba? Yapmadığımız gibi, büyük bir borç yükünün altına girip, taksit taksit borç ödemeye çalışan Başkana sövdük. Bedava bilet verilmediği için..!

Evet kötü bir durumdayız. Kulüp borç batağı içinde. Tehoue'nin geçmiş dönemlerden kalma alacaklarının bile ödenmesine sevinir hale geldik.

Yeşil Beyaz forma ile Süper Lig'de gol kralı olmuş, Konyaspor tarihine geçmiş bir isim Zafer Biryol... O bile takımın düştüğü durumu kabullenemiyor ve 'Ne oluyor öyle, bütün hocalar Konyaspor'la anlaşamadan geri dönüyorlar? Benim bildiğim, Konyaspor tercih edilen bir takimdir' diyor.

Zafer bile kabullenemiyor bu durumu.

 

Her zaman söyleriz ya Konya sanayisiyle, ekonomisiyle, nüfusuyla büyük bir şehir diye…

Nüfusumuz 2 milyon diye Konyalı tabiriyle 'gubuzlanırız' ya… Bu işler maalesef böyle gubuzlanmakla olmuyor.  Koskoca Konya'nın bir Konyaspor'una sahip çıkamaması kabul edilemez. Hani Konyaspor bu şehrin Mevlana'dan sonra ikinci büyük markası, tanıtım aracıydı! Konuşmaya gelince hepimizinin maşallahı var da iş icraata gelince... Geçenlerde Yeni Konya Stadyumu’nun lansmanı için İstanbul’daydık. Çok güzel, modern, nefis bir stadyum olacak yeni stadyum ve çok yakında bitecek. Stadyum biter bitmesine de o statta oynayabilecek bir takım kalacak mı bu gidişle o muamma… Torku Konyaspor PTT 1. Lig'in 14. haftasında sahasında şampiyonluk mücadelesi veren Karşıyaka'yı ağırlayacak. Maç zor olacak tabi. Yeşil Beyazlılar için kolay maç var mı bundan sonra…

Önceki ve Sonraki Yazılar