Yapılacak takviye Konyaspor'un kaderini belirleyecek

Futbola yaklaşık 3 ay ara vermiştik, 2019-2020 futbol sezonu bu hafta başladı.
 
Kavganın şiddetin olmadığı, hakemlerin az konuşulduğu bir lig temenni ediyorum.
 
Konyaspor Aykut Kocaman ile köklerini sağlamlaştırmak istediği bir sezon yaşamak istiyor.
 
Tabi ki skor ve tabela öncelikli ancak Konyaspor Aykut Kocaman ile ligde kalıcı ve istikrarlı bir ekip olmak amacında.
 
Yatabare ve Jahovic'i yüksek maliyetleri sebebiyle gönderen Konyaspor genç Mücahit ve Erdon'a güvenip eski oyuncu Bajic'i gol için kadrosuna kattı.
 
Özellikle Bajic tercihi ile ilgili endişelerim olmakla birlikte bu tercihlerin sonuçlarını uzun lig maratonu içinde yaşayıp göreceğiz. Özellikle Erdon'dan çok katkı bekliyorum.
 
Konyaspor lige Ankaragücü müsabakası ile başladı.
 
Konyaspor oyunu rakip yarı alana yıktı ve tek taraflı bir müsabaka izledik.
 
Biraz kaleci Korcan, biraz direk ama özellikle Pazdan duvarı sebebiyle Konyaspor Ankaragücü karşısında gol bulamadı.
 
Hakem yine kötüydü, Konyaspor lehine tartışılacak çok pozisyon var, bunu söylerken Ferhat'ın eline çarpan topu da tartışmak gerekir. Bu sezon da hakemler bildiğimiz gibi kötü başladılar.
 
Konyaspor takım olarak çok diri ve sahada sağlam bir ekip buna karşı hücumda sihirbaz bir oyuncuya ihtiyacı var. Hurtado bu sebeple kadroda ve lisansı çıktı. Konyaspor'un 1 tane yabancı transfer hakkı var ve bunu temel ihtiyaçları gereğince doğru kullanması gerekiyor.
 
Aykut Kocaman eylülde milli araya kadar takım içinde taşları yerine oturtacaktır. Aykut Kocaman takımınızın teknik direktörüyse eylül sonuna kadar sabırlı olmalısınız.
 
Ben genel olarak Konyaspor'dan umutluyum ancak tekrar edeyim son yapılacak takviye Konyaspor'un ligdeki kaderini ve sıralamadaki yerini belirleyecek...

Önceki ve Sonraki Yazılar